Ryttere fra RSR4 er kommet godt i gang med stævnerne i 2020.



Januar: 

MBRK – c-stævne Nytårsstævne den 4-5/1 red

Trine Bluhme Nielsen og Springborgs Device sig til en 1. plads i MB0 hest lørdag, 2. plads i MB1 hest og MB0 hest søndag.

Point: 15+13 = 28 x 3 = 84


VRCL – D-stævne den 19/1 red

Ester Seedorff / Kokkedals Initial sig til en 1. plads i LE hest

Point: 5 x 2 = 10

Edith Seedorff og Kildegaards Bouncing Lady sig til en 0 runde i LD sløjfeklasse pony

Point: 3 x 2 = 6


ALS – D-stævne den 26/1 red

Ann-Sofie Petersen og Smedeholms Cirkeline sig til en 1. plads i LD2 hest og en 3. plads i LC1 hest

Point: 5+3 = 8 x 2 = 16


Stort tillykke !


Februar:

Så har flere af vores ryttere været afsted til stævner igen.


OHR-D-stævne den 22/2 red

Ann-Sofie Petersen / Smedeholms Cirkeline sig til en 4 plads i LC2 hest

Point: 2 x 2 = 4


RSR4-fastelavnsstævne den 23/2 red

Nikoline Slott Lund/Tiger sig til en 1 plads i ponygames let

Point: 4

Merle Behrendt/Tiger sig til en 2 plads i ponygames let og en 1 plads i temporidt

Point: 2+5 = 7

Mie Olsen/Jolly sig til en 1 plads i ponygames svær

Point: 4

Mallie Henriksen/Spirit sig til en 2 plads i temporidt

Point: 2

Klara Dysted List/Fold Fra Stutteri Borg sig til en 1 plads i 30 cm

Point: 5

Mathilde Ross/Jolly sig til en 2 plads i 30 cm

Point: 2

Amanda Andersen/Jolly sig til en 1 plads i 40 cm

Point: 5

Jannie Petersen/Bertha sig til en 2 plads i 40 cm og en 1 plads i 50 cm

Point: 2+5 = 7

Julia Moesgaard/Sethos sig til en 2 plads i 50 cm

Point: 2

Ester Paludan Seedorff/Kokkedal´s Initial B sig til en 1 plads i 60 cm

Point: 5

Josefine Beeck/Medley sig til en 1 plads i 70 cm

Point: 5

Katrine Høy Hørringsen/Joy sig til en 1 plads i kæpheste klassen

Emma Rose Simonsen/David sig til en 2 plads i kæpheste klassen

Stort tillykke med de flotte resultater!

Marts:

April:

Maj:

Juni:

Efter at der blev åbnet for stævner igen har nogle ryttere været ud at starte.


RSR4 c-stævne d. 13-06-2020 red

Trine Bluhme Nielsen/Springborgs Device sig til en 2 plads i MB0 hest & en 3 plads i MB2

Point: 13+11 = 24 x 3(faktor) = 72


Juli:

Nordsjællands Dressurfestival c-stævne d 12/7 red

Trine Bluhme Nielsen/Springborgs Device sig til en 2 plads i MB2

Point: 13 x 3(faktor) = 39


August:

RSR4 b-stævne d 9/8 red

Trine Bluhme Nielsen/Springborgs Device sig til en 1 plads i MB3

Point: 15 x 4(faktor) = 60


OHR d-stævne den 13/8 red

Heidi Hartung/ Tequila Fjord 2 sløjfeklasser til over 60 %, som udløste 1 roset i både LD og LC

Point: 3+3 = 6 x 2(faktor) = 12


Heidi Hartung/Dragonfly Graftebjeg 2 sløjfeklasser til over 60 % som udløste 2 rosetter i LA

Point: 3+3 = 6 x 2(faktor) = 12


Holbæk rideklub D stævne d. 23/8-2020

Ann-Sofie Petersen/Femme fatal sig til 1 plads i LC1, og 2 plads i LC2 procentklasse

Point: 5+4 = 9 x 2 (faktor) = 18


September:

RSR4 D-stævne den 12-13 red

Edith Seedorff/Lindebakkens Moranja 1 Sløjfeklasse til over 60 % som udløste en roset i LD

Point: 3 x 2(faktor) = 6


Edith Seedorff/Crossfield Demontrater 1 Sløjfeklsse til nul fejl som udløste en roset i 60 cm

Point: 3 x 2(faktor) = 6


Josefine Bundgaard Hansen/Stensnaes Surprise sig til en 6 plads i La1

Point: 2 x 2(faktor) = 4


Dressur:

Anna Hansen sig til en 1 plads i Holdridning Trav

Point: 10

Cecilie Seerup Ravn sig til en 2 plads i Holdridning Trav

Point: 5

Lilly Billing sig til en 4 plads i Holdridning Trav

Point: 1

Katrine Sparge sig til en 3 plads i Holdridning Trav

Point: 2

Celina Seerup Ravn sig til en 3 plads i Holdridning Trav

Point: 2

Sofie Irgens sig til en 1 plads i Holdridning Trav

Point: 10

Nikoline Slott Lund sig til en 2 plads i Holdridning Trav

Point: 5

Coco Rosa Pedersen sig til en 2 plads i Holdridning Trav

Point: 5

Maria Becher Larsen sig til en 1 plads i Holdridning Trav

Point: 10

Smilla Piil sig til en 3 plads i Holdridning Trav

Point: 2

Olivia Engel Jensen sig til en 1 plads i Holdridning Trav

Point: 10

Clara Vayland sig til en 3 plads i Holdridning Trav

Point: 2

Sofia Viola Reenberg sig til en 2 plads i Holdridning Trav

Point: 5


Lærke Sørensen sig til en 2 plads i Holdridning Galop

Point: 10

Silje Joo Hansen sig til en 3 plads i Holdridning Galop

Point: 5

Clara Blågreen sig til en 1 plads i Holdridning Galop

Point: 15

Amy Martins sig til en 2 plads i Holdridning Galop

Point: 10

Merle Behrendt sig til en 1 plads i Holdridning Galop

Point: 15


Caroline Krawiec sig til en 1 plads i LD2

Point: 5

Anine O Jensen sig til en 2 plads i LD2

Point: 2

Emma T. Pedersen sig til en 3 plads i LD2

Point: 1

Cilie Møss Mitchell sig til en 3 plads i LD2

Point: 1


Michell Martins sig til en 1 plads i LC1

Point: 5

Sille Viuf sig til en 2 plads i LC1

Point: 2

Laura Sahl sig til en 3 plads i LC1

Point: 1


Spring:

Mallie Henriksen sig til en 1 plads i Temporidt

Point: 5


Mathilde Ross sig til en 1 plads i 30 cm

Point: 5

Cornelia Melgaard sig til en 2 plads i 30 cm

Point: 2


Janni Pedersen sig til en 1 plads i 40 cm

Point: 5

Frederikke Nielsen sig til en 2 plads i 40 cm

Point: 2

Amanda Elkjær Andersen sig til en 3 plads i 40 cm

Point: 1


Janni Pedersen 1 Sløjfeklasse i 50 cm som udløste en roset

Point: 1

Maria Gallas Rasmussen 1 Sløjfeklasse i 50 cm som udløste en roset

Point: 1



Oktober:

November:

December:

Nyheder

Events